Ranní Plus

Nemám problém odstoupit. Ale až po doběhnutí přijímaček, říká šéf Cermatu k chybě v online systému přihlašování na střední školy

Ranní Plus

Nemám problém odstoupit. Ale až po doběhnutí přijímaček, říká šéf Cermatu k chybě v online systému přihlašování na střední školy
Přijímací zkoušky (ilustrační foto)

Plus

Digitální systém přihlašování na střední školy měl začít fungovat dnes v noci. Zatím se ale stále nerozběhnul. Krátce před plánovaným spuštěním se totiž ukázalo, že systém má chybu. „Kdyby se začalo testovat dřív, tak je velká pravděpodobnost, že by se na tuto chybu dříve přišlo. Ale vzhledem k tomu, že jsme začali vyvíjet ten systém až v říjnu, tak jsme dělali, co jsme mohli,“ říká ředitel Cermatu Miroslav Krejčí.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Digitální systém přihlašování na střední školy měl začít fungovat dneska v noci, zatím se ale stále ne rozběhl. Krátce před plánovaným spuštěním se totiž ukázalo, že systém má chybu. Ředitel odboru středního a vyššího odborného vzdělávání na ministerstvu školství Petr Bannert se za vzniklou situaci v našem vysílání omluvil.

  • Myslet. O té vzniklé komplikace omlouváme. Momentě, když ten systém bude dostupný, tak o tom budeme informovat na všech komunikačních kanálech ministerstva školství.

  • Hostem ranního plusu je ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání, které přijímačky zajišťuje, Miroslav Krejčí. Dobré ráno, vítejte v našem studiu, pane řediteli. Dobré ráno. Když jsme spolu o spuštění digitálního přihlašovacího systému mluvili před pár týdny tady v tomto studiu a já jsem se vás ptal, jestli se to celé styď stihne. Tak vy jste tehdy odpověděl, jestli si správně pamatuji, že stihne, protože musí. Kde se stala chyba?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají