Ranní interview

První lesní požár, který postihl i obytné budovy. Je to tragédie, říká ředitel NP České Švýcarsko

Ranní interview

První lesní požár, který postihl i obytné budovy. Je to tragédie, říká ředitel NP České Švýcarsko
Požár lesa v Národním parku České Švýcarsko u Hřenska

Radiožurnál

V Českém Švýcarsku se dál šíří požár. Z Mezné stejně jako z Mezní Louky hasiči evakuovali obyvatele už v pondělí. V noci pak museli evakuovat i většinu lidí z obce Hřensko. „V Českém Švýcarsku jsou požáry každoročně, ale ne v takovém rozsahu. Bavíme se řádově o kilometrech čtverečných. Hasičské jednotky by měly být posíleny jednotkami v rámci České republiky, mělo by být nasazeno větší množství letecké techniky,“ informuje ředitel Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Požár v Českém Švýcarsku se dál šíří. Hasiči v noci museli opustit obec Mezná. Ten požár tam byl příliš silný z Mezné, stejně jako z Mezní Louky hasiči evakuovali obyvatele už v pondělí. V noci pak museli evakuovat i většinu lidí z obce Hřensko. Kouř a dým z rozsáhlého požáru je cítit i v jiných částech republiky na Pardubicku, Litoměřicku, například i v hlavním městě. Podle hasičů se šíří v pásu skoro přes celé Česko. V Ranním interview teď vítám ředitele národního parku České Švýcarsko Pavla Bendu. Dobré ráno.

  • Dobré ráno. Ale bohužel to ráno není opravdu dobré. To je ta situace je mimořádně dramatická.

  • Do Hřenska se kvůli tomu rozsáhlému požáru v Českém Švýcarsku dostanou už pouze záchranné složky. Na místo přijíždějí další hasiči. Vodu znovu nabírá vrtulník. Pomáhá tam i letadlo. Je vůbec nějaká část parku přístupná, pane řediteli?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají