Náš host

Rozsah požáru nás překvapil, některá místa vypadala jak po pádu bomby

Náš host

Rozsah požáru nás překvapil, některá místa vypadala jak po pádu bomby
Hasiči Dušan Uhlík a Erik Krupička

Plzeň

Před pár dny celá země s napětím sledovala boj s plameny v Českém Švýcarsku. Šlo o nejrozsáhlejší lesní požár v novodobé historii Česka. Na místě byli také hasiči z Karlovarského kraje.
Andrea Vajnar, Radim Jehlík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké dopoledne také od nás. Jako určitě všichni víte, před pár dny celá země s napětím sledovala boj s plameny v Českém Švýcarsku. Šlo o nejrozsáhlejší lesní požár v novodobé historii Česka. Na místě byli také hasiči z Karlovarského kraje, a tak jsem velmi rád, že některé z nich můžu dnes přivítat v našem studiu. Konkrétně to jsou plukovník Dušan Uhlík, vedoucí oddělení IZS krajského ředitelství Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Vítám vás. Dobrý den.

  • Dobrý den. Dobrý den. U. Tím druhým je hasič ze stanice Cheb éry Krupička. Eriku, i vám. Dobrý den. Dobrý den. Pánové. Sledoval jste od začátku v médiích, na internetu, sociálních sítích, co se děje v tom českém Švýcarsku?

  • A my jsme to sledovali samozřejmě nejen na sociálních sítích, sítích a v médiích, ale celkově, protože se to naší profese velmi týkalo, takže jsme očekávali i toho, že se nějakým způsobem zapojím a zúčastníme z úrovně krajském to mě nezajímá. Kdy vám došlo, že jde o něco většího a že tam možná vyrazíte?

Ostatní také poslouchají