Ranní interview

O plně hrazené školní obědy žádá o 30 % více rodičů. „To, co ušetřím, můžu použít třeba na boty,“ říká samoživitelka

Ranní interview

O plně hrazené školní obědy žádá o 30 % více rodičů. „To, co ušetřím, můžu použít třeba na boty,“ říká samoživitelka
Školní jídelna

Radiožurnál

Přibývá rodičů, pro které je placení školních obědů už příliš velká finanční zátěž. Finanční pomoc se školními obědy nabízí například projekt Obědy pro děti obecně prospěšné společnosti Women For Women. „Partnerem je především základní škola. Děti vytIpovávají pedagogové. Žádosti zasílají přes naši aplikaci nebo se můžou podívat přes webové stránky, jak se můžou přihlásit,“ popisuje Olga Chabr Grillová, členka správní rady Women For Women.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pro děti z nejchudších rodin bývá školní oběd často jediné teplé jídlo za den. Přesto ani ten si někteří rodiče v tíživé finanční situaci nemůžou dovolit. A takových případů v posledních měsících přibývá. Potvrzuje to i větší zájem o příspěvky na zaplacení školních obědů, který nabízí některé neziskové organizace. Této pomoci využila třeba paní Barbora z Českých Budějovic, která se sama stará o pět dětí.

  • To, co se ušetřilo za ty obědy, tak s punčem. Dětem prostě člověk může dopřát něco nového. Hlavně třeba teď důležitý jsou boty. Jsem ráda, že aspoň to, co ušetří, můžu použít na to, co ty děti si přejí.

  • Finanční pomoc se školními obědy nabízí například taky projekt obědy pro děti obecně prospěšné společnosti. Vím informacemi, členka její správní rady je Olga Chabr. Grillová i teď naším hostem. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají