Radioporadna

Tři pilíře, na kterých by měla žena 45+ zapracovat: strava, pohyb a spánek. Rady fitness trenérky

Radioporadna

Tři pilíře, na kterých by měla žena 45+ zapracovat: strava, pohyb a spánek. Rady fitness trenérky
Lucie Rosecká ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Naším hostem je Lucie Rosecká, fitness trenérka žen 45+ a specialistka na ženy v menopauze. Protože právě v tomto období ženy často řeší, že jsou nespokojené samy se sebou. Nespokojenost s přibývajícími kilogramy, které se nedaří sundat. Pokusíme se všem poradit, jak na to.
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 11 hodin 11 minut a naším dnešním hostem je Lucie Rosecká, trenérka, a to hlavně trenérka žen 45 + a specialistka na ženy v menopauze. Dobré dopoledne.

  • Dobré dopoledne. Děkuji za pozvání, protože právě o tomto období ve kterém ženy často řeší nějakou nespokojenost sami se sebou. Nespokojenost s přibývajícími kily, kily, která se nedaří sundat, budeme dnes řešit. Budeme se snažit poradit, jak na to. Takže co tedy ženy řeší jako největší problém v tomto životním období? Že se samozřejmě přichází nějaké hormonální změny, takže se mění i nálady, ale mění se i tělo. A jak to prožívají? A na co třeba nejčastěji se vás přijdou zeptat úplně jako na to první?

  • Vlastně nejčastější takovou potíží nebylo, co se tady žilo, začne uvědomovat, je, že vlastně v tomto období přestává to svoje tělo mít pod kontrolou úplně zcela a často se to začne i vyvíjet někam, kam ona se úplně nepřeje. A v tu chvíli se třeba i ta žena vlastně rozhodne, že na sebe chce v ní zapracovat. Takže vlastně ta menopauza je taková i výzva. Je to taková příležitost k tomu, aby tam byl trošku sebezpytní a může to být jako krásný období pro to, aby ta žena vlastně někam vyrostla a pečovala víc o sebe.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají