Radioporadna

Od úzké špičky bot se můžete dopracovat až k patní ostruze. Ta se tvoří z přetížených svalů plosky

Radioporadna

Od úzké špičky bot se můžete dopracovat až k patní ostruze. Ta se tvoří z přetížených svalů plosky
Dámské lodičky, to je elegantní obuv

Hradec Králové

Fyzioterapeutická radioporadna, protože naším hostem je Filip Mráz z REHA Centra v Hradci Králové. Práce fyzioterapeuta samozřejmě zahrnuje spoustu témat, takže my jsme si dnes vybrali jedno konkrétní a tím je patní ostruha. Léčbu, prevenci i příčiny, to bychom chtěli stihnout probrat. 
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A bude to přesně, jak jsem říkala, dnešní poradna bude fyzioterapeut, protože naším hostem je Filip mráz z Reha centra v Hradci Králové, což je rehabilitační centrum. Pochopitelně. Dobré dopoledne.

  • Dobrý den vám i vašim posluchačům. A protože vaše práce samozřejmě zahrnuje spoustu témat, tak my jsme si vybrali dvě pro dnešní den. Uvidíme, jestli to vůbec stihneme. No a když, tak se sejdeme někdy příště. Tak naše jedno téma je patní ostruha. Potom například třeba tenisový loket je to, co bychom chtěli probrat. A ta patní ostruha. Pojďme rovnou k tomu, protože samozřejmě já jsem se dívala i na nějaké obrázky, jak to asi tak vypadá to, co dnes budeme spolu řešit. A vlastně mi přišlo, že na první pohled to úplně není vidět. Možná na rentgenu potom ano, ale na první pohled, když se podíváme na patu zespodu, tak tam to asi vidět.

  • Nebo ne nebo jak je to přesně to? Jak na první pohled to většinou nejde vidět. Samozřejmě v pokročilejší fázi, když už ta patní ostruhy chroničtější, tak tam vzniká chronický zánět, kterému se může jak kdyby na povrchu projevit jako zvýšenou lokální teplotou, zarudnutím, tak toho si ty lidi můžou všimnout. Ale úplně jako kdyby první známku, kterou se to jako projev, i taková ta ostrá pichlavá bolest většinou po nějaký námaze nebo ty ranní startovací bolesti, kdy ty lidi to třeba 1. 5, 10 minut rozchází, než se to potom jako zlepšíte. To jsou takový úplně ty první příznaky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají