Host Lucie Výborné

Kontaktní čočky jsou geniální vynález, ale lidé je neumí používat bezpečně. Hrozí riziko až devastující infekce, varuje lékařka

Host Lucie Výborné

Kontaktní čočky jsou geniální vynález, ale lidé je neumí používat bezpečně. Hrozí riziko až devastující infekce, varuje lékařka
Lucie Valešová, primářka oční kliniky NeoVize

Radiožurnál

Lucie Valešová je primářka oční kliniky NeoVize Praha. Během čtvrt století své profesní kariéry odoperovala více než 10 000 očních operací. „Každé operaci přikládám velký důraz a zodpovědnost. Den před operacemi vždycky jdu včas spát, nepiju kávu, dbám, abych třeba nedělala na zahradě, abych neměla třes rukou, protože bych je měla unavené... Hodně tomu přizpůsobuju svůj život, abych podala maximální výkon,“ popisuje. Čeho se lidé před operací nejvíc bojí?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Lucie Valešová, primářka oční kliniky. Ne o vize. Praha během čtvrtstoletí své profesní kariéry od operovala víc než 10.

  • 1000 očních operací. Moc vás tady vítám. Dobrý den. Dobrý den. Je možné, že jsem se až do včerejška pletla. Krátkozrakost, dalekozrakost i ta běžná. Toto, toto je úplně všichni, protože ono je to naopak než. Já si myslím, že je to, co je to hrozně zvláštní, protože ty české názvy jsou strašně matoucí.

Více z pořadu