Radioporadna

Ekolog Jiří Malík: Situace je alarmující. I kdyby pršelo jak dříve, kvůli oteplování budeme vysychat

Radioporadna

Ekolog Jiří Malík: Situace je alarmující. I kdyby pršelo jak dříve, kvůli oteplování budeme vysychat
Obnova tůní a mokřadů na Broumovsku, Jiří Malík

Hradec Králové

Ochránce přírody, ekolog, horolezec a předseda spolku Živá voda, který se specializuje na ochranu vodního režimu krajiny, Jiří Malík, hovoří v naší radioporadně na téma: jak udržet vodu v krajině.
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A dnes po 11. hodině si budeme na frekvencích ČRo Hradec Králové povídat o vodě. Naším hostem už je v tuto chvíli Jiří Malík, ochránce přírody, ekolog, taky dokonce horolezec, který se specializuje na ochranu vodního režimu krajiny. Dobré dopoledne.

  • Dobré dopoledne. Pojďme nejdřív si zhodnotit situaci, jaká je teď aktuální vůbec v ČR i u nás v našem regionu. Jak už jsem o tom mluvila, tak každý si může na internetu najít portál InterSucho, tam si rozkliknout mapu, jsou tam jednotlivé kraje a podle barev si můžeme najít i podle jednotlivých dat, jak jsme na tom třeba tady u nás v královéhradeckém kraji. Tak když se podívám na tu dnešní datum 17. dubna i zítřejší, tak jsme ve výrazně červených barvách, což je tedy výrazné až výjimečné sucho. A přitom by si člověk řekl, že teď v posledních dnech pořád prší, až se nám to skoro nelíbí. Jaká je ta situace?

  • Situace je vážná až.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají