Pro a proti

Ryzí populismus. Na tom hnutí ANO plave a obávám se, že i doplave, varuje Telička

Pro a proti

Ryzí populismus. Na tom hnutí ANO plave a obávám se, že i doplave, varuje Telička
Volební štáb hnutí ANO

Plus

Andrej Babiš se podle vlastních slov stáhne do pozadí a hlavní roli v ANO budou hrát Alena Schillerová a Karel Havlíček. Jakým směrem se vydá hnutí po neúspěšné prezidentské volbě jejího předsedy? Milan Feranec vidí ANO jako stranu pro všechny nespokojené s vládou, bývalý diplomat Pavel Telička kritizuje nedostatek plurality uvnitř strany a varuje před jejím populistickým směřováním.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Andrej Babiš zůstává předsedou hnutí ANO i poslancem. Utlumí ale mediální a společenské aktivity a stáhne se do ústraní. Hlavními tvářemi hnutí ANO budou předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová a Karel Havlíček coby předseda stínové vlády. Dozvěděli jsme se po jednání předsednictva hnutí ANO minulý týden Karel Havlíček řekl, že nové rozložení kompetencí je pro hnutí významným posunem. Podle Andreje Babiše panuje v hnutí shoda o budoucnosti. Ano.

  • Řekli jsme si jasně, jak budeme postupovat, kam směřujeme.

  • V příštích minutách se tedy ptáme kvót vlády z hnutí ANO.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají