Pro a proti

Nový Hlavák? Návrh bourá historickou budovu a nesplňuje zadání, míní architekt. Vybrali jsme ten nejvhodnější, nesouhlasí jeho kolega

Pro a proti

Nový Hlavák? Návrh bourá historickou budovu a nesplňuje zadání, míní architekt. Vybrali jsme ten nejvhodnější, nesouhlasí jeho kolega
Hlavní změnou bude velká dřevěná konstrukce před odbavovací halou

Plus

Návrh na přestavbu haly hlavního nádraží v Praze, který počítá mimo jiné s demolicí části brutalistní budovy ze 70. let a vybudováním nové dřevěné konstrukce, budí emoce. Podle architekta Tomáše Podrázského není nejšťastnějším řešením. „Nelíbí se mi, že se bourá historicky cenná budova, a také mi vadí nedodržení soutěžních podmínek,“ říká. „Je důležité koukat se na to z širších urbanistických hledisek. Návrh jsme vybrali jako nejvhodnější,“ nesouhlasí architekt Jakub Cigler.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Návrh na přestavbu budovy hlavního nádraží v Praze vyvolal ostrou polemiku. Na vítězný projekt, který počítá i s úpravou okolí nádraží, se snesla kritika a vznikla i petice na záchranu stávající haly. Ta by se totiž měla zbourat a místo ní vyrůst dřevěná střešní konstrukce. Je plán na přestavbu pražského Hlaváčku krokem správným směrem, nebo necitlivě zasahuje do památky, kterou bychom měli chránit?

  • Proti.

  • Posty pro a proti jsou dva. Architekt Jakub Cigler, vítám vás, dobrý den. Dobrý den. A Tomáš Podrázský. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají