Pro a proti

Novinář Zrno: Zatykač na Putina? Dostane se do kouta a nebude mít jinou možnost než bojovat do konce

Pro a proti

Novinář Zrno: Zatykač na Putina? Dostane se do kouta a nebude mít jinou možnost než bojovat do konce
Vladimir Putin

Plus

Podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského by měl být Vladimir Putin postaven před soud v Haagu a měl by být na něj vydán mezinárodní zatykač. „Význam by to mělo hlavně symbolický, ale také věcný. Jestli by to prakticky bylo proveditelné, je druhá otázka,“ míní bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). „Morálně a lidsky si to Putin zaslouží. Bude ale zahnán do kouta a nebude mít jinou možnost než bojovat až do konce,“ naznačuje novinář Matyáš Zrno.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Prokurátor Mezinárodního trestního soudu Karim Khan se začne zabývat ruskou invazí na Ukrajině. Bude vyšetřovat, jestli byly spáchané válečné zločiny nebo zločiny proti lidskosti. Podle ukrajinských představitelů se jich ruské jednotky dopouštějí, protože při svých útocích nevynechávají ani civilní cíle. Například starosta města Ochtyrka, které leží mezi Kyjevem a Charkovem, v pondělí uvedl, že ruská armáda na město útočila mimořádně silnými vakuovými bombami. Mluví se i o tom, že mezinárodní žaloba by mohla směřovat tak i na muže, který současnou válku zahájil ruského prezidenta Vladimira Putina. Předseda českého Ústavního soudu Pavel Rychetský se vyslovil pro to, aby byl Putin obžalovaný z válečných zločinů a byť v nepřítomnosti, souzený před mezinárodním trestním soudem. Jaký by to mohlo mít význam? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Pro a proti.

  • Našimi hosty jsou bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD. Dobrý den. Hezký den. A novinář editor stanice CNN Prima News Matyáš Zrno, se kterým už bychom měli být ve spojení. Ještě ve spojení nejsme. Začněme tedy od vás, pane Petříčku. Rád bych začal tou otázkou, jestli by mělo význam Vladimira Putina obžalovat a vydat na něj mezinárodní zatýkací rozkaz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají