Pro a proti

Novelizace Lex Ukrajina zhorší situaci uprchlíků, kteří se chtějí integrovat, soudí odbornice na migraci Faltová

Pro a proti

Novelizace Lex Ukrajina zhorší situaci uprchlíků, kteří se chtějí integrovat, soudí odbornice na migraci Faltová
V mrazivých dnech čekají ukrajinští uprchlíci na povolení k pobytu

Plus

Jak se Česku daří zatím začlenit ukrajinské uprchlíky a jak proces ovlivní novelizace zákonů zvaných Lex Ukrajina, upravujících jejich podporu? Poslanec STAN Martin Exner věří, že bude motivovat Ukrajince v Česku k větší snaze o integraci, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová upozorňuje na četná slabá místa novely.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Za pár týdnů uplyne rok od chvíle, kdy k nám začaly přicházet první uprchlíci z Ukrajiny. Premiér a předseda ODS Petr Fiala k tomu řekl uprchlíky se nám daří začleňovat do naší společnosti. Soužití Ukrajinců s Čechy je naprosto bezproblémové.

  • Zvládli jsme Ukrajince začlenit, jak hlásají i vládní plakáty, které se teď objevují na veřejnosti? Nebo se začleňování v některých ohledech nedaří? Když přihlédneme k tomu, že přibývá uprchlíků žijících v příjmové chudobě. A co udělá změna ve vyplácení humanitárních dávek, kterou právě projednává PS?

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají