Pro a proti

Nová kárná řízení soudců a žalobců nebezpečně posilují vliv ministra na justici, varuje soudce. Obavy jsou zbytečné, oponuje náměstek

Pro a proti

Nová kárná řízení soudců a žalobců nebezpečně posilují vliv ministra na justici, varuje soudce. Obavy jsou zbytečné, oponuje náměstek
Soud

Plus

Soudci, státní zástupci nebo exekutoři by v kárných řízeních měli být nově konfrontováni ve dvoustupňovém řízení. Zavádí to novela ministerstva spravedlnosti, která má za cíl zvýšit efektivitu řízení týkajících se představitelů justice. Obsahuje ovšem také další změny, před kterými varují jak soudci, tak žalobci.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Za jízdu v opilosti, průtahy soudního řízení, nečinnost, podjatost nebo manipulaci s dokumenty. Už by soudci, státní zástupci či soudní exekutoři měli být konfrontováni s dvojstupňovým kárném řízení, nikoliv v jednostupňovém. Zavádí to novela ministerstva spravedlnosti, která má za cíl zvýšit efektivitu řízení týkajících se představitelů justice. Obsahuje ovšem také další změny, před kterými varují jak soudci, tak žalobci. Obávají se posílení moci ministerstva na úkor moci soudů. Je taková obava na místě?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • A já už já už do studia ČRo v Hradci Králové zdravím spoluautora zmiňované novely, náměstka ministra spravedlnosti Antonína Stanislava. Dobrý den. Dobré ráno. A mým druhým hostem je prezident Soudcovské unie Libor Vávra. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají