Pro a proti

Nevěřit justici, co zpochybňuje fyzikální zákony, říká o verdiktu v kauze otravy Bečvy novinář Patočka. Nepochybila, oponuje žalobce Foldyna

Pro a proti

Nevěřit justici, co zpochybňuje fyzikální zákony, říká o verdiktu v kauze otravy Bečvy novinář Patočka. Nepochybila, oponuje žalobce Foldyna
Řeka Bečva u Choryňského mostu

Plus

Soud dospěl k tomu, že společnost Energoaqua způsobila havárii na Bečvě, ale nejedná se o trestný čin. Takovými slovy podpořila svůj verdikt před týdnem soudkyně Okresního soudu ve Vsetíně Ludmila Gerlová v kauze, jedné z největších ekologických katastrof v ČR. V případu kontaminace Bečvy a následného úhynu nejméně čtyřiceti tun ryb tedy padl rozsudek. Otazníky nad tím, zda vyšetřovatelé či soud udělali maximum pro naplnění spravedlnosti, ale zůstávají oprávněně.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Soud dospěl k tomu, že společnost Energoaqua způsobila havárii na Bečvě, ale nejedná se o trestný čin. Tak takovými slovy podpořila svůj verdikt před týdnem soudkyně Okresního soudu ve Vsetíně Ludmila Gerlová. V kauze jedné z největších ekologických katastrof v ČR, případu kontaminace Bečvy a následného úhynu nejméně 40 tun ryb, tedy padl rozsudek. Otazníky nad tím, zda vyšetřovatelé či soud udělali maximum pro naplnění spravedlnosti, ale zůstávají oprávněně.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Vítám své dva hosty. Jsou jimi prezident Unie státních zástupců Tomáš Foldyna, kterého zdravím do brněnského studia. Dobrý den. Dobrý den. A mým druhým hostem je šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka, který případ otrávené řeky od začátku sleduje. Dobrý den. Dobrý den. Já jen na úvod řeknu, pánové, že se budeme skutečně držet toho verdiktu, který zazněl před týdnem i z titulu toho obsazení, které pro a proti dnes má, tedy že to máme prezidenta Unie státních zástupců Tomáše Foldynu a obracím se na Jakuba Patočku. Poškozuje ten vynesený verdikt podle vás důvěryhodnost české justice, nebo ne?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají