Pro a proti

Nedělní zmírnění pravidel pro kamiony nepřinese další zatížení silnic, říká poslanec Blaha

Pro a proti

Nedělní zmírnění pravidel pro kamiony nepřinese další zatížení silnic, říká poslanec Blaha
Kamiony na D8 u Krásného Lesa

Plus

Do nedělního provozu na silnicích se možná vrátí kamiony. Ve sněmovně čeká na projednávání novela zákona, která se zmírněním zákazu jízd kamionů počítá. „Jedná se o dojezd do místa vykládky či sídla firmy. Nejde o nějaké masivní zatížení českých silnic,“ vysvětluje autor návrhu a poslanec Stanislav Blaha (ODS). „Nevidím důvod, proč u nás, když už dnes je omezení mírnější než v Německu a Rakousku, to má být ještě mírnější,“ reaguje poslanec Ondřej Lochman (STAN). 
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Karolínou Koubovou. Dobré dopoledne. Návrat z chaty či chalupy. V neděli odpoledne opět za přítomnosti kamionů na silnicích. Ve sněmovně čeká na projednávání každým dnem novela zákona o provozu na pozemních komunikacích a spolu s ní i pozměňovací návrh poslance ODS Stanislava Blahy. Návrh, který má podporu ministra dopravy Martina Kupky, počítá se zmírněním zákazu nejen nedělních jízd kamionů, ale i zákazu platném o svátcích či prázdninách. Pomohlo by to celému logistickému systému, a tedy nám všem, jak tvrdí navrhovatel. Nebo by takové opatření nahrálo jen dopravcům a šlo by na úkor bezpečnosti na silnicích?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • A já už do našeho sněmovního studia zdravím poslance ODS Stanislava Blahu, autora návrhu a předsedou. Dobrý den. Hezké dopoledne. A mým druhým hostem je Ondřej Lochman, poslanec z hnutí Starostové a nezávislí, předseda sněmovního podvýboru pro dopravu. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají