Dvacet minut Radiožurnálu

Důležité je, v jakém prostředí začne mladý člověk řídit, říká ke snížení věkové hranice na 17 let odborník

Dvacet minut Radiožurnálu

Důležité je, v jakém prostředí začne mladý člověk řídit, říká ke snížení věkové hranice na 17 let odborník
Tomáš Neřold

Radiožurnál

Co přinese novela silničního zákona, která by měla zjednodušit bodový systém a zpřísnit postihy za závažné přestupky a naopak zmírnit pokuty u těch drobnějších? Má se snížit věková hranice řidičů a za jakých podmínek? A co je hlavní příčinou dopravních nehod a jak na to nová pravidla pamatují? Hostem Vladimíra Kroce byl Tomáš Neřold, vedoucí oddělení ministerstva dopravy pro bezpečnost silničního provozu.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co přinese novela silničního zákona, která by měla zjednodušit bodový systém a zpřísnit postihy za závažné přestupky, naopak zmírnit pokuty u těch drobnějších. Má se snížit věková hranice řidičů a za jakých podmínek? Co je hlavní příčinou dopravních nehod a jak na to nová pravidla pamatují?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je vedoucí samostatného oddělení ministerstva dopravy pro bezpečnost silničního provozu BESIP Tomáš Neřold. Dobrý den.

  • Dobrý večer vám i posluchačům. Vláda dnes projednala významnou změnu bodového systému pokut a definic přestupků na českých silnicích. Co by se ve stručnosti od příštího roku mělo změnit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají