Pro a proti

Nadává se i tvrději, brání trenéra Radu bývalý fotbalista Vízek. Jde minimálně o latentní rasismus, oponuje novinář Mádl

Pro a proti

Nadává se i tvrději, brání trenéra Radu bývalý fotbalista Vízek. Jde minimálně o latentní rasismus, oponuje novinář Mádl
Petr Rada

Plus

Mezinárodní fotbalová federace FIFA zavádí nový přestupek. Pokud hráč specifickým gestem naznačí rozhodčímu, že byl terčem rasistických urážek, sudí zastaví zápas a začne věc řešit. V krajním případě může dojít až na kontumaci zápasu. Cílem je odstranit rasismus ze stadionů. Kritici se ale obávají zneužívání nařízení k poškození soupeře.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mezinárodní fotbalová federace FIFA zavádí nový přestupek. Pokud hráč specifickým gestem naznačí rozhodčímu, že byl terčem rasistických urážek, sudí zastaví zápas a začne věc řešit. V krajním případě může dojít až na kontumaci zápasu. Povede to k odstranění rasismu z fotbalových stadionů? Anebo se zavádí něco, čeho budou hráči zneužívat k poškození soupeře? A proti rasismu to stejně nepomůže.

  • Pro a proti.

  • Hosty do naproti jsou sportovní novinář Luděk Mádl. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají