Pro a proti

Samotné zkrácení lhůty oddlužení nestačí, kritizuje Nacher. Návrh má zpřísňujících pojistek dost, oponuje Richterová

Pro a proti

Samotné zkrácení lhůty oddlužení nestačí, kritizuje Nacher. Návrh má zpřísňujících pojistek dost, oponuje Richterová
Peníze, ilustrační foto

Plus

Novela insolvenčního zákona prošla Sněmovnou. Zásadní změnou, kterou má přinést, je zkrácení doby oddlužení z pěti na tři roky. A to pro všechny, nejen pro podnikatele, jak požaduje evropská směrnice. Někteří kritici se bojí snížení celkového uspokojení pohledávek věřitelů. Se zněním novely nesouhlasí ani vládní opozice.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dva. Plošné oddlužení pro všechny, jak pro podnikatele, tak pro spotřebitele ve zkrácené lhůtě tří let. To zavádí novela insolvenčního zákona, kterou schválili poslanci. Jde správným směrem. Dostanou díky ní věřitelé víc peněz než dosud, nebo naopak zvýhodňuje dlužníky na úkor věřitelů? Je správné, že koaliční poslanci prosadili návrh, který jde dál, než požaduje evropská směrnice.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je Olga Richterová, místopředsedkyně sněmovny za Piráty. Dobrý den. Děkuji, že jste přišla do studia. Na shledanou.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají