Pro a proti

Karvinsko gigafactory potřebuje, míní poslanec Letocha. Je to záplavová oblast, varuje zastupitelka Klusová

Pro a proti

Karvinsko gigafactory potřebuje, míní poslanec Letocha. Je to záplavová oblast, varuje zastupitelka Klusová
Lidé v Dolní Lutyni se bojí o svou přírodu, kterou by mohla nová továrna na baterie do elektroaut zničit

Plus

Jednání o gigafactory v sousedství obce Dolní Lutyně pokračují. A to i po referendu, ve kterém místní obyvatelé továrnu na baterie do elektromobilů odmítli. Premiér Petr Fiala bere jejich „ne“ vážně, hodlá ale dál vysvětlovat potřebnost investice. Převažují skutečně přínosy gigafactory nad riziky? V Pro a proti diskutují zastupitelka Moravskoslezského kraje Zuzana Klusová (Piráti) a poslanec hnutí STAN Petr Letocha.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Zvrátit výstavbu Gigafactory v sousedství své obce chtějí zastupitelé Dolní Lutyně. Vedení obce se na včerejším jednání dohodlo, že projektu bude bránit podáváním připomínek. Následují tak rozhodnutí občanů z nedávného referenda, v němž právě takový postup proti továrně na baterie do elektroaut odhlasovali. Premiér i ministr. Závěry referenda berou vážně, nicméně jednání pokračují. Navíc pondělí prezident Petr Pavel i přes své výhrady podepsal novelu k vyšší ochraně nejlepší zemědělské půdy i s pozměňovacím návrhem, který z podnikatelského parku Dolní Lutyně učinil strategicky investiční lokalitu. Je potřeba. Gigafactory na Karvinsku brání místní důležité investici, která má regionu přinést 200 miliard a 7000 pracovních míst. Nebo jsou jejich námitky legitimní?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • A do vysílání zvu opoziční zastupitelku Moravskoslezského kraje z Pirátské strany Zuzanu Klusovou. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu