Dvacet minut Radiožurnálu

Nejsme z principu proti. Zákon o solárních elektrárnách můžeme do konce roku schválit, předesílá Havlíček

Dvacet minut Radiožurnálu

Nejsme z principu proti. Zákon o solárních elektrárnách můžeme do konce roku schválit, předesílá Havlíček
Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu.

Radiožurnál

Vlastníci bytových domů a podnikatelé netrpělivě čekají na novelu energetického zákona, která umožní stavět bez licence fotovoltaické elektrárny s pětkrát vyšším výkonem než dosud. Proč poslanci ANO a SPD nesouhlasí s projednáním novely ve zrychleném řízení? Dočkají se zájemci o výrobu energie z obnovitelných zdrojů zmíněné novely do začátku příštího roku? Vladimír Kroc se ptal bývalého ministra průmyslu, nyní poslance hnutí ANO Karla Havlíčka.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kdy se zájemci o solární elektrárny dočkají novely energetického zákona, která rozšiřuje možnost stavby bez licence? Proč opozice ve sněmovně nepřipustila projednávání této novely, který ve zkráceném řízení, jakou budoucnost má myšlenka sdílené energetiky? A najde se dvacítka společné evropské řešení energetické krize?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes první místopředseda hnutí ANO a místopředseda poslanecké sněmovny Karel Havlíček. Zdravím vás do našeho sněmovního studia. Dobrý den.

  • Dobrý den a děkuji moc za pozvání. Souhlasíte s tím, že je ve všeobecném zájmu, aby novela energetického zákona byla schválena co nejdřív, respektive aby co nejdřív vešla v účinnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají