Pro a proti

150 km/h na dálnicích? Zlepší se plynulost dopravy, míní poslanec za ODS. Nebezpečné, oponuje odborník na udržitelnou dopravu

Pro a proti

150 km/h na dálnicích? Zlepší se plynulost dopravy, míní poslanec za ODS. Nebezpečné, oponuje odborník na udržitelnou dopravu
Dálnice

Plus

Parlamentem prošel návrh na zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na dálnicích, a to ze současných 130 na 150 km/h. Vyplatí se ušetřené minuty pro řidiče a posádku vozu v porovnání s emisemi, které jejich rychle jedoucí auto vypustí? Jaké jsou důvody pro tuto změnu a je to vůbec bezpečné?
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ministerstvo dopravy dokončuje výběr dálničních úseků, na kterých se už letos budeme moci jezdit rychlostí 150 km/h. ČR je v tomto ohledu evropský unikát, jinde se rychlost spíše snižuje, nebo se o tom alespoň uvažuje kromě bezpečnostních důvodů. Zastánci nižších rychlostí argumentují snížením emisí, které přispívají ke globální klimatické změně. Je dobře, že ČR svou cestou a umožní řidičům jezdit rychleji.

  • Pro a proti. Jana Bumby.

  • A hosty dnešního pro a proti jsou poslanec a předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Adamec z ODS. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají