Příběhy pokladů

Miloval hudbu, až zbankrotoval. Příběh českého mecenáše Ludwiga van Beethovena

Příběhy pokladů

Miloval hudbu, až zbankrotoval. Příběh českého mecenáše Ludwiga van Beethovena
Franz Joseph Lobkowicz (Concert hall)

Plus

Téměř tři staletí shromažďovali příslušníci rodu Lobkowiczů svou sbírku hudebnin, partitur, nástrojů. Sami byli často vynikajícími hudebníky, skladateli, zpěváky a také skladatele a hudebníky podporovali. V případě sedmého knížete z Lobkowicz natolik, až to skončilo bankrotem. 
Patricie Polanská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téměř 300 let shromažďovali příslušníci rodu Lobkowicz svou sbírkou hudebnin, partitur, nástrojů sami. Mnohdy byli vynikajícími hudebníky, skladateli, zpěváky skladatele a hudebníky také podporovali. V případě sedmého knížete z Lobkovic tak moc, až to skončilo bankrotem. Dnes hudební archiv čítá několik 1000 položek a jsou v něm zastoupena ta nejúctyhodnější jména a jeden Mozart Beethoven. V dnešním pořadu míříme na Pražský hrad do Lobkovického paláce za novou expozicí pokladů v podobě not, ale také kvitancí a účtů. Příjemný poslech přeje Patricie Polanská.

  • Příběhy pokladu.

  • Nemůžeme asi začít jinak.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají