Osobnost Plus

Vracíme se do studené války. Mezi Ruskem a Západem musíme postavit zeď, míní ekonom Schneider

Osobnost Plus

Vracíme se do studené války. Mezi Ruskem a Západem musíme postavit zeď, míní ekonom Schneider
Ondřej Schneider, ekonom, analytik Světové banky, přednáší i v Institutu ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy

Plus

„Doufám, že nás žádná další velká rána nečeká,“ odpovídá ekonom a analytik Světové banky Ondřej Schneider na otázku, jak Západ zvládá dopady ruské agrese na Ukrajinu. „Za poslední rok se de facto podařilo izolovat ruský finanční systém od toho světového. Především Evropa se postupně odpojila od ruského energetického trhu a popravdě nevím, čím dalším by mohlo Rusko hrozit,“ dodává s tím, že nehovoří o vojenské stránce.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Druhá po uzavření kalifornské Silicon Valley bank. Včera regulační úřad státu New York stejně zasáhl. Tři dny venku a prezident Biden prohlašuje Američané a americké podniky si mohou být jisti, že ke svým vkladům budou mít přístup, kdykoli je budou potřebovat, a to i nad rámec pojištěných částek. Mým hostem je Ondřej Šnajdr, analytik Světové banky a doc. institutu ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, který už 14 let žije ve Spojených státech. Vítejte u nás.

  • Dobrý den. Dobrý den. Je to za pozvání. A hezký den v plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Já vím, pane Šnajdře, že američtí politici si nás všechny snaží přesvědčit, že to není zas tak velký malér, že se z těch dvou krachů, že se z těch dvou zavřených bank nemůže stát lavina. Ale vás se ptám, byl byste tak je tak optimistický?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají