Jak to vidí...

Jana Matesová: Rusové jsou ochotní zajít jakkoli daleko. Řešením ale nejsou vazalské smlouvy

Jak to vidí...

Jana Matesová: Rusové jsou ochotní zajít jakkoli daleko. Řešením ale nejsou vazalské smlouvy
Agrese Ruska nezná mezí

Dvojka

Rusko dál využívá plyn jako hlavní zbraň proti Západu a škrtí jeho dodávky Evropě. Jak si zajistit dostatek energií pro nadcházející zimu a zároveň neprohlubovat závislost na ruských surovinách? Bude někdy Evropa soběstačná? A proč nás čeká boj o Afriku? Ekonomka Jana Matesová v audiozáznamu ještě shrne vývoj poválečného mocenského uspořádání sil a prozradí, zda hrozí recese.
Jana Matesová, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je půl deváté. U poslechu pravidelné dávky informací v souvislostech vás vítá Zita Senková. Jsem ráda, že pozvání přijala ekonomka Jana Matesová, bývalá dlouholetá zástupkyně ČR u Světové banky. Dobrý den, paní Matesová. Vítejte.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Zajímat mě bude například to, zda se v dlouhodobém horizontu vrátí inflace zpět na obvyklou úroveň. Jak se proměnilo mocenské rozložení sil? Zda dojde k většímu propojení západních ekonomik a zda může být Evropa soběstačná? Přeji.

  • Nerušený.

Více z pořadu