Osobnost Plus

V každé společnosti je část těch, kteří se lépe cítí ve vojenských holínkách. Otázkou je, jak velký mají vliv, říká expert na extremismus

Osobnost Plus

V každé společnosti je část těch, kteří se lépe cítí ve vojenských holínkách. Otázkou je, jak velký mají vliv, říká expert na extremismus
Proruští extrémisté v Německu

Plus

Antisystémová hnutí nahradila během dekád u nás dříve rozšířená hnutí extrémně pravicová. Jejich představitelé nevěří v demokracii a vyjadřují obdiv autoritářským režimům jako tomu ruskému. Antisystém tak zcela zastínil tradiční extremistické a xenofobně populistické subjekty.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začíná osobnost. Plus.

  • Tuzemské extremistické scéně už dlouho nedominuje neonacistické hnutí. Vytěsnil toho tzv. hnutí antisystémové, jehož představitelé nevěří demokratickému systému, často vyjadřují obdiv k režimu v Rusku a nerespektují stát a jeho instituce. Antisystém zcela zastínil tradiční extremistické a xenofobně populistické subjekty. Vyplývá to ze zprávy Ministerstva vnitra o extremismu za loňský rok. Hostem osobnosti plus je expert na extremismus Jan Charvát z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Vítejte. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den v plusu přeje Barbora.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají