Osobnost Plus

Rusové chtějí mír, ale nechtějí prohrát válku. Proto teď Putin přišel s nereálnou nabídkou příměří, říká novinářka Procházková

Osobnost Plus

Rusové chtějí mír, ale nechtějí prohrát válku. Proto teď Putin přišel s nereálnou nabídkou příměří, říká novinářka Procházková
Novinářka Petra Procházková

Plus

Ruský prezident Vladimir Putin je prý připravený zastavit válku na Ukrajině jednáním o příměří. Jenže vedle nutné podmínky uznat současné ruské územní zisky požaduje i jednání s legitimním vedením Ukrajiny, ale Volodymyr Zelenskyj to prý není. „Putin v ruské společnosti cítí poptávku po míru a také chce ukázat, že není tím šílencem a válečným štváčem. On se přece snaží, ale ti druzí nechtějí,“ myslí si novinářka a spisovatelka Petra Procházková.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruský prezident Vladimir Putin, který se v pátek nechal slyšet, že je připraven zastavit válku na Ukrajině jednáním o příměří. Vedle nutné podmínky uznat současné ruské územní zisky v požaduje ještě další věc jednání musí být vedena s legitimním vedením Ukrajiny a prezident Zelenský muž podle Putina legitimitu nemá. Reportérka, novinářka z spisovatelka Petra Procházková dnešním hostem a slavnosti. Plus. Vítejte Petře. Dobrý den. Dobrý den a hezký den v plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Cíl.

  • Petr Putin tímto návrhem trošku pološíleným, se chce říct odsud z Česka, tak i to je tím sleduje, co aby se mohl odvolávat kdykoli do budoucnosti na to, že mírotvůrce nebo oč mu jde.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají