Osobnost Plus

Rusko budí strach, ale větší obavy mám z brutální dobyvačnosti Číny, přiznává spisovatelka Denemarková

Osobnost Plus

Rusko budí strach, ale větší obavy mám z brutální dobyvačnosti Číny, přiznává spisovatelka Denemarková
Radka Denemarková, spisovatelka

Plus

„Strach z Ruska je jedna věc, ale z Číny mám strach větší,“ přiznává spisovatelka a čtyřnásobná držitelka ceny Magnesia Litera Radka Denemarková. „Protože Čína je skutečně organizovaná, má finanční prostředky, vizi a ještě k tomu je velká. Navíc jde o kolektivní mentalitu, která běží už desítky let a podle které chce být světovou velmocí ve všech oblastech. Takže to všechno dělá velice chytrou formou,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Skluz. Putin se inspiruje Čínou. Západ je víc než naivní, je nevědomý, říká žena, která se věnuje nepohodlným tématům a zásadní je pro ně boj za lidská práva. Cituji, když dnes slyším, že Rusové nenesou odpovědnost za Putinův režim, tak musím říct, že odpovědnost nese každý. Politická svoboda začíná tím, že většina jednotlivců, příslušníků národa se cítí odpovědná za politiku svého státu. Konec citace. Čtyřnásobná držitelka ceny Magnesia Litera, mnohokrát oceněna i v zahraničí. A úplně čerstvá členka německé akademie pro jazyk a literaturu, spisovatelka Radka Denemarková, je dnešním hostem osobnosti. Prostě vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Západ je víc než naivní. Je nevědomý. Říkáte ptám se, v čem je nevědomí, co neví?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají