Osobnost Plus

Rozvoj ekonomiky pomocí fosilních paliv není samospásný. Mnohé africké státy jsou v ekologii dál než my, říká vědkyně Harmáčková

Osobnost Plus

Rozvoj ekonomiky pomocí fosilních paliv není samospásný. Mnohé africké státy jsou v ekologii dál než my, říká vědkyně Harmáčková
Zuzana Harmáčková

Plus

Letošní listopad byl nejteplejší v historii měření. Historicky nejteplejší bude celý letošní rok. Rozhodování pouze na základě ekonomických hodnot má negativní následky pro klima, přírodní prostředí i lidský blahobyt, plyne ze studie prestižního časopisu Nature, na které se podílela i česká vědkyně Zuzana Harmáčková.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 11.. Teď už má slovo Michael Rozsypal. Začíná osobnost. Plus.

  • Letošní listopad byl nejteplejší v historii měření a šestým měsícem v řadě, který překonal teplotní rekord. Historicky nejteplejší bude podle evropské meteorologické služby Copernicus i celý letošní rok. Rozhodování pouze na základě ekonomických hodnot má negativní následky pro klima, přírodní prostředí i lidský blahobyt, plyne ze studie prestižního časopisu Nature, na kterém se podílela i česká vědkyně, která se zabývá výzkumem scénářů budoucího vývoje. Tím dnešním hostem je vedoucí oddělení sociálně ekologické analýzy ústavu výzkumu globální změny Akademie věd a také výzkumnice v Národním institutu čtyři Zuzana Harmáčková. Dobrý den. Vítejte. Dobrý den. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý poslech.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají