Osobnost Plus

Pokud Trump vyhraje, může začít couvat z lití peněz do NATO. Nebo bude chtít odejít úplně, uvažuje politický geograf Kofroň

Osobnost Plus

Pokud Trump vyhraje, může začít couvat z lití peněz do NATO. Nebo bude chtít odejít úplně, uvažuje politický geograf Kofroň
Jan Kofroň

Plus

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump vyvolal svým nedávným výrokem o zemích NATO bouři nevole. Tvrdil, že pokud země NATO nebudou dávat dost na obranu a napadne je Rusko, Spojené státy jim na pomoc nepřijdou. „Trump už několikrát říkal i to, že nepovažuje setrvávání USA v NATO za úplně výhodné pro Spojené státy. Nebo že by řekl Rusům, ať si těmi, co neplní, dělají, co chtějí,“ vypočítává politický geograf Jan Kofroň.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rozhovorem s Putinem to pro amerického novináře Tucker Carlson a neskončil. Natočil ještě reportáž z ruské samoobsluhy a chválil ruské nízké ceny. Týdenní nákup, který v Americe pořizuje za zhruba 400 dolarů, ho v Rusku stál jen 104 dolary, pravil užasle. A po tomto ruském zjištění se tak Karlsen zlobí na americké lídry a cítí se radikalizovaný. Tolik reportáž Američan a z Moskvy a doslov Čech. A z Prahy. Tak už mu jen dopřát mediánovou v Rusku mzdu, poslat žít někam do nového rodu a dát mu tak dva roky a pak povypráví.

  • Autor vzkazu na síti x politický geograf Jan Kofroň z fakulty sociálních věd na Univerzitě Karlově. Můj dnešní host. Já vás vítám. Dobrý den.

  • Dobrý den. Díky za pozvání.

Více z pořadu