Osobnost Plus

Moc Kaczyńského nezmizí. Všichni na polské pravici ví, že chtějí-li mít úspěch, musí se mu klanět, míní publicista Janyška

Osobnost Plus

Moc Kaczyńského nezmizí. Všichni na polské pravici ví, že chtějí-li mít úspěch, musí se mu klanět, míní publicista Janyška
Petr Janyška, bývalý velvyslanec ve Francii a publicista

Plus

Vychází kniha publicisty a bývalého diplomata Petra Janyšky s názvem Polsko vejpůl. „Je o tom, jakým způsobem se rodí autokratický systém, systém jednoho vládce nad celou zemí,“ říká její autor, který prostřednictvím rozhovorů s významnými Poláky mapuje současnou politickou situaci v zemi ovlivněné touhou Jarosława Kaczyńského po moci.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tři pětiny Poláků nedokážou uvést jméno jediného člena současné polské vlády. Vlastně je to pochopitelné. Tato vláda byla jmenována na pár dnů. Byla to smutná slavnost. Zejména skutečnost, že existenci vlády, která potrvá jen dva týdny, která se nedokáže smířit se ztrátou moci, legitimizoval svým chováním prezident, říká politoložka z varšavské univerzity a na mateřská sosnovská. A mým dnešním hostem je bývalý diplomat, znalec Polska a publicista Petr Janyška, které mu právě vyšla knížka Polsko vejpůl. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Tak víčko je hezká.

  • A hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí, osobnost.

Více z pořadu