Osobnost Plus

Jak vybudovat důvěru? Musíme pochopit základní omyl lidstva a přestat rozmnožovat blaho, domnívá se filozof a etik Payne

Osobnost Plus

Jak vybudovat důvěru? Musíme pochopit základní omyl lidstva a přestat rozmnožovat blaho, domnívá se filozof a etik Payne
Jan Payne

Plus

„Už řadu let nám chybí důvěra. Jak se důvěra vytrácí ze společnosti, vidíme ve Spojených státech nebo teď téměř online ve Francii,“ naznačuje neurolog a filozof Jan Payne. Nedůvěra pak ve společnosti roste primárně z pocitů nejistoty a strachu. „S důvěrou je to trochu něco jiného než se spolehlivostí nebo s přesvědčením o spolehlivosti. Když lezu na žebřík, mám důvěru, že se jeho příčka nezlomí – důvěra k lidem je ale něco diametrálně odlišného,“ doplňuje v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tento jeho výrok je už osm let starý. Cituji choré mozky v politických kruzích nám přináší kromě spousty ostudy i ohrožení bezpečnosti státu, napsal před zmíněnými osmi lety na svém blogu.

  • Neurolog, doktor filozofie a vedoucí Centra pro bioetiku při ústavu humanitních studií lékařství na první lékařské fakultě Univerzity Karlovy Jan Payne. Vítejte u nás.

  • Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu