Osobnost Plus

Chtělo by to vrátit superhrubou mzdu, a to politici neudělají, myslí si ekonom Matějka

Osobnost Plus

Chtělo by to vrátit superhrubou mzdu, a to politici neudělají, myslí si ekonom Matějka
Filip Matějka, ekonom

Plus

Hlavně proti konsolidačnímu balíčku protestovali v pondělí odboráři. Stejné kroky naopak ratingová agentura Moody's zhodnotila pozitivně. „Moody's vlastně měří, jaká je pravděpodobnost, že zkrachujete nebo že splatíme dluhy,“ vysvětluje ekonom Filip Matějka z institutu CERGE-EI. „Když si půjčíte na byt, splácet musíte, jinak o něj přijdete. Když si půjčí stát, vlastně se nic nestane,“ dodává s tím, že Česku by se ale rozhodně zkrachovat nevyplatilo.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ať už má slovo Barbora Tachecí, začíná osobnost.

  • Plus tento týden jsme začali obřím veřejným protestem zaměstnanců ve státní správě i v soukromých firmách, odborářů i ne odborářů, učitelů a učitelek. Nelíbí se jim především plánované rozpočtové úspory. Jen pár dní před protestem zlepšil agentura Moody's výhled ratingu Česka. A té se líbí mimo jiné světe div se, plánované rozpočtové úspory. Dnešním hostem osobnosti plus je prof. Filip Matějka z vysoké školy CERGE-EI. Vítám vás. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy jste se tak podíval a to se neříká CERGE-EI. Co se má říkat? Jen co se říká. To jste říkala výbor. Tak to se mi ulevilo. Hezký den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají