Dvacet minut Radiožurnálu

Největší daňové zatížení nese na bedrech střední třída, říká Nerudová z Komise pro spravedlivé důchody

Dvacet minut Radiožurnálu

Největší daňové zatížení nese na bedrech střední třída, říká Nerudová z Komise pro spravedlivé důchody
Hostem Pro a proti byla i ekonomka Danuše Nerudová.

Radiožurnál

Můžeme se spolehnout, že o vyrovnání dluhu po covidové pandemii se postará solidní výkon ekonomiky v nejbližších letech? Nebo nás čeká škrtání státních výdajů a zvyšování daní? A jak se ekonomický vývoj promítne do života běžných lidí? Hostem Vladimíra Kroce je ekonomka Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity a předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Budou se muset kvůli rostoucímu zadlužení státu v budoucnu snižovat důchody? Proč naléhavě potřebujeme penzijní reformu a proč nejsou politici schopni se na ní shodnout? Jakou logiku mají nižší důchody žen než mužů a jak umoříme státní dluh? 20 minut.

  • Radiožurnálu 20 minut Radiožurnálu.

  • Hostem 20 minut, které vysílá Radiožurnál a ČRo Plus, je dnes rektorka Mendelovy univerzity v Brně a předsedkyně komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají