Osobnost Plus

Alžběta II. byla nádherný člověk. Její smrt mě velmi zasáhla, přiznává její vzdálený příbuzný hrabě Kinský

Osobnost Plus

Alžběta II. byla nádherný člověk. Její smrt mě velmi zasáhla, přiznává její vzdálený příbuzný hrabě Kinský
hrabě František Kinský

Plus

„Alžběta II. byla nádherný člověk a na druhou stranu vypadala stále neuvěřitelně vznešeně. Měla krásné vystupování, přitom byla drobného vzrůstu. Ale měl někdo pocit, zvlášť ke stáří, že byla drobná? Pořád vypadala, jako že je to ohromná paní,“ vzpomíná na svou vzdálenou příbuznou František hrabě Kinský z Vchynic a Tetova. Také starosta Kostelce nad Orlicí, který v nadcházejících komunálních volbách kandiduje.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Zpráva o její smrti mě osobně velmi zasáhla. Ačkoli jsme se nikdy nesetkali osobně, vnímal jsem Alžbětu druhou jako blízkého člověka, a to nejen pro obdiv, respekt a uznání, ale také díky našim vzájemným vzdáleným příbuzenským vazbám. Ty se v aristokratických rodinách velmi ctili.

  • Obdivoval jsem královninu názorovou pevnost a mimořádnou státnickou moudrost. Pro Brity nebyla pouze královnou, ale vnímali ji jako matku národa. Byla představitelkou a ochránkyní vážených tradic, a přitom i moderní osobností nebránící se humoru. Po panovnici Alžbětě druhé zůstane prázdné místo. Hlubokou soustrast rodině i všem Britům. Bůh ochraňuj královnu, pokoj její duši. Tak tato slova zveřejnil v reakci na úmrtí Alžběty druhé. Dnešní host osobnosti. Plus František Kinský postaru František hrabě Kinský z Vchynic a Tetova. Dobrý den, vítejte ve vysílání.

  • Dobrý den. Přeji dobrý den.

Více z pořadu