Online Plus

Zpravodajství na TikToku je obtížná záležitost. Část publika ale jinak zasáhnout nejde, míní novinář Koubský

Online Plus

Zpravodajství na TikToku je obtížná záležitost. Část publika ale jinak zasáhnout nejde, míní novinář Koubský
tiktok

Plus

Sociální síť TikTok se stává důležitým zdrojem aktuálních informací. Za pravidelný zdroj zpráv jej považuje deset procent respondentů výzkumu americké agentury Pew Research Center. Popularita sítě navíc stále stoupá. Jsou klasická média s formátem TikToku kompatibilní a mohou jej tak využívat? Jakým způsobem se možná budou muset tradiční média přizpůsobit měnícím se informačním kanálům?
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Obchody bez prodavačů přicházejí. Americká armáda testuje rozšířenou realitu. Padly další tresty za nenávist na internetu a TikTok začíná být důležitým zdrojem zpráv. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás také dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • A já samozřejmě u mikrofonu na dálku přes internet vítám našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Pro desetinu Američanů je důležitým zdrojem zpráv sociální sítě TikTok. Vyplývá to z výsledku průzkumu americké agentury Pew Research Center. Aplikace s krátkými videi je podle něj jako zdroj informací nejpopulárnější mezi mladými pod 30 let. Za pravidelný zdroj zpráv ji označuje 20 % z nich. TikToku také jako jednomu z mála sociálních médií popularita roste jako novější síť ale samozřejmě stoupá z nižších čísel. Hlavním zdrojem zpráv je mezi sociálními sítěmi pro Američany stále Facebook, kde je pravidelně čerpá 31 % respondentů. Na druhém místě je YouTube 20 %, třetí Twitter s 14 a čtvrtý Instagram s 13 %. TikTok je s 10 % na pátém místě v roce. Na začátek jenom. Překvapila tě ta čísla, jak ten TikTok z 10 % po relativně mocně krátké době, kdy začal být opravdu masivně používanou sociální sítí. Ale samozřejmě i ta další čísla Facebook. 31 % respondentů, tedy americké populace, která používá tyto sociální sítě jako pravidelný zdroj informací. Jsou ta čísla pro tebe tedy překvapivá?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají