Interview Plus

Podcast má každý a ještě jich přibude. Nám jde o důležitá témata, říká Skalický z Vinohradské 12

Interview Plus

Podcast má každý a ještě jich přibude. Nám jde o důležitá témata, říká Skalický z Vinohradské 12
Autor zpravodajského podcastu Vinohradká 12 Matěj Skalický

Plus

Internet a rozvoj digitálních technologií zásadně proměnil způsob konzumace médií – řada lidí dnes získává zprávy výhradně prostřednictvím sociálních sítí. Součástí mediální revoluce je pak i dramatický rozvoj podcastů. „Děláme to, co rozhlasoví novináři dělají desítky let, ale trošku jinak a po svém, bez pravidel a experimentálně. Trošku si hrajeme,“ přibližuje Matěj Skalický, autor zpravodajského podcastu Vinohradská 12.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Způsob konzumace médií se zásadně změnil po nástupu internetu a rozvoji digitálních technologií. Mnoho lidí dnes získává zprávy výhradně prostřednictvím sociálních sítí. Řada z nich si přitom ani neuvědomuje, že jde často o informace převzaté z tradičních médií, které je někdo z recykloval. Součástí mediální revoluce posledních let je i dramatický rozvoj podcastů. Co dělá úspěšný podcast? Jak těžké je obstát v konkurenci? Dnešní Interview je další ze série rozhovorů s mimořádnými mladými lidmi, kterou vysíláme v rámci oslav 10 let existence plusu. Od mikrofonu zdraví Jan Bumba.

  • 10 let ČRo Plus.

  • Hostem interview je autor zpravodajského podcastu Vinohradská 12 Matěj Skalický. Dobrý den. Dobrý den. Ahoj. Ty jsi v takové unikátní situaci, kdy na jednu stranu máš za zády jedno z nejtradičnějších médií, tedy ČRo a na druhou stranu pracuje na novém formátu v podobě podcastu. Je to střet dvou světů, nebo je to symbióza?

Více z pořadu