Názory a argumenty

Poslechněte si všechny páteční komentáře věnované úmrtí královny Alžběty II.

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny páteční komentáře věnované úmrtí královny Alžběty II.
Britská královna Alžběta II.

Plus

Vzkaz, který zanechala královna Alžběta. Když odchází majestát. Královna, která si nevybrala svůj osud. Když hymna působí víc než podání ruky a další.
Petr Schwarz

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Význam a odkaz Alžbětě, druhé britské královny, která po sedmi dekádách na trůně zemřela ve čtvrtek ve věku 96 let. To je jediné téma tohoto vydání každodenní publicistické relace, komentářů a poznámek stanici ČRo Plus. A od mikrofonu zdraví Ondřej Konrád. Dobrý den.

  • Názory a argumenty.

  • A obrovsky významné panovnici Alžbětě druhé se mluví od včerejšího, řekněme poledne, kdy přišly zprávy o jejím špatném zdravotním nebo vůbec fyzickém stavu neustále. Ale podíváme se nejprve. Není tak, jak mělo českými očima, neboť ČR navštívil Alžběta pouze jedenkrát v roce 1996, a to nejen Prahu, ale také Brno. A to připomene glosa na konci tohoto pořadu. A ačkoli nebyla Alžběta druhá de facto političkou, pro tuzemskou politickou scénu šlo tehdy o velmi významnou událost a také současní politikové se dnes jeden přes druhého ke královně vyjadřují. No a na lince je vnitropolitický komentátor ČRo Petr Hartman. Buď zdráv.

Ostatní také poslouchají