Osobnost Plus

Jsem feminista, přiznává šéfredaktor časopisu Tvar Borzič. Nevím, proč je to téma tak zahaleno fantasmagoriemi, dodává

Osobnost Plus

Jsem feminista, přiznává šéfredaktor časopisu Tvar Borzič. Nevím, proč je to téma tak zahaleno fantasmagoriemi, dodává
Adam Borzič, básník, šéfredaktor Tvaru

Plus

Po smrti královny Alžběty II. se začalo hovořit i o možném dalším štěpení britského společenství národů Commonwealth. „Když řešíme osobnost královny, tak ta byla spíš sympatická. Ovšem o monarchii – a teď je kolem toho vzhledem k jejímu úmrtí atmosféra sladkobolná – je mluvit potřeba. Protože bohatství, moc a lesk impéria opravdu vzešel z utrpení lidí,“ myslí si Adam Borzič, básník, psychoterapeut a šéfredaktor časopisu Tvar.
Lucie Vopálenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Lucie Vopálenská. A začíná osobnost. Plus. Hezký den. Civilizaci nastavenou na růst a výkon je nutné zastavit. Buďto ji stopne katastrofa, nebo se přemění nějakým pomalým a inteligentním způsobem. A v tomto smyslu to může být místo i pro poezii, říká. Svých 1. 7 let prožil ve slunné Dalmácii. Pak se musel přestěhovat do Prahy, pročež do 14 skoro nemluvil. Teď nejenže zdatně mluví, ale také a především píše, a to už od 16. Básník, esejista, překladatel, ale také psychoterapeut a šéfredaktor časopisu tvar Adam burzy či hostem dnešní osobnosti. Plus. Vítejte ve studiu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a od mikrofonu zdraví Lucie Vopálenská.

  • Aktuálně v těchto dnech probíhá sjezd spisovatelů, který pořádá asociace spisovatelů. A tu jste spoluzakládal před lety. V československé historii byly některé sjezdy významné. Dodnes se o nich a o jejich mluvčích nebo aktérech tu a tam mluví. Jak je tomu dnes? Koho jaká média ten sjezd zajímá?

Více z pořadu