Názory a argumenty

Alexandr Mitrofanov: Sebevražedné koření ruské polévky

Názory a argumenty

Alexandr Mitrofanov: Sebevražedné koření ruské polévky
Testování přípravy a použití nestrategických jaderných zbraní v Rusku

Plus

V úterý 21. května zahájilo Rusko první etapu vojenského cvičení, jehož účelem je praktické rozpracování otázek přípravy a použití nestrategických jaderných zbraní. Formulace patří ruskému ministerstvu obrany.
Alexandr Mitrofanov

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V úterý 21. května zahájilo Rusko první etapu vojenského cvičení, jehož účelem je praktické rozpracování otázek přípravy a použití ne strategických jaderných zbraní. Formulace patří ruskému ministerstvu obrany. Dále uvedlo, že cvičení se provádí jako odpověď na provokační prohlášení úředních osob ze západních států a je zaměřeno na udržení připravenosti reagovat a na zajištění suverenity země. Ruská tisková agentura se starým názvem ta z tygra v ne agent sovětský se Jůza zveřejnilo k tomuto cvičení obsáhlý komentář, který však nepochází z ruských, nýbrž z čínských zdrojů. Smysl komentáře je následující Rusko demonstruje svou jadernou převahou, aby zbrzdilo USA, Velkou Británii a Francii. V českých diskusích na sítích jsem si všiml a rozšířeného názoru, že Kreml jen straší, ale ve skutečnosti jaderné zbraně buď nemají, anebo je má v zanedbaném stavu. Ale i kdyby tomu tak nebylo, stejně je prý nepoužije, protože i ruská věrchuška chce žít a užívat si. Je to ale všechno poněkud jinak. Informace o stavu ruských jaderných zbraní přirozeně nemám. Za to mohou přispět informacemi o stavu ruských mozků. Ruský novinář Sergej a Slatiňan po změnách v tamní vládě napsal odteď to bude jiné Rusko. Bude to stoprocentně vojenská země s válečnou ekonomikou, válečnou domácí politikou. Od teď je hlavním smyslem existence Ruska válka. Celá země je ve jménu války. Každý člověk pouze pro válku válčit bude přinucen každý. Je veřejným tajemstvím již po generace, že průměrný obyvatel Ruska dříve SSSR nemá důvod, aby si vážil života svého či ostatní. Zjednodušeně řečeno nestál průměrnému obyvateli nikdy jeho život za to, aby se za každou cenu snažil o jeho zachování. I v těchto měsících je na Ukrajině mnoho ruských vojáků, kteří se rádi rozloučili s beznadějí svých všedních dnů a šli před svou pravděpodobnou smrtí alespoň někoho zavraždit. Logická je ovšem otázka, jak smýšlejí ti Rusové, kteří nemají tak bídný život, a ti, kteří jsou v rozhodujících pozicích. O tom nedávno napsal exilový ruský kult, urolog Michail Epstein. V uplynulých letech se v Rusku zformovala nová. Jsou to náboženská ideologie, která je s to vyvolat největší duchovní hrozby a politické otřesy jak v Rusku, tak v celém lidstvu. Vstřebala státní pravoslaví, pohanský kult půdy, euroasijskou nenávist vůči západu, rysy nacistické ideologie, archaické kulty války a říše mrtvých. Je to apokalypsa svého druhu, která zdědila nejtemnější rysy gnosticismu, která pro klína vše, co na světě existuje, neboť podle ní svět vězí ve zlém. Z toho pramení snaha podrobit celý svět očistnému ohni. Zařídit konec života na Zemi je vlastníma rukama za pomoci jaderných zbraní. Není nutné se předem lekat. Je ale třeba mít na mysli, že vražedné a sebevražedné koření do ruské polévky chybět nikdy nebude.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají