Návraty do minulosti

Historie osídlení Pálavy sahá až do doby kamenné. Pro mnoho lidí je spojena hlavně s vinařstvím

Návraty do minulosti

Historie osídlení Pálavy sahá až do doby kamenné. Pro mnoho lidí je spojena hlavně s vinařstvím
Zřícenina hradu Děvičky na Pálavě

Rádio vašeho kraje

Pálava je biosférická rezervace UNESCO a chráněná krajinná oblast v okrese Břeclav. Její rozloha je asi 83 km² a nejbližším velkým městem je Mikulov. Zahrnuje vápencové kopce Pavlovských vrchů, Milovický les a svah až po státní hranici s Rakouskem.
Daniel Kupšovský

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Návraty do minulosti, významné události, osobnosti a vynálezy naší historie.

  • Pálava Pálava je biosférická rezervace UNESCO a chráněná krajinná oblast v okrese Břeclav.

  • A její rozloha je asi 83 km čtverečních. A nejbližším velkým městem je Mikulov. Zahrnuje vápencové kopce pavlovských vrchů, milovický les a svah až po státní hranici s Rakouskem. Historie osídlení Pálavy sahá až do doby kamenné. Archeologické nálezy dokazují, že zde lidé žili už v neolitu. Na pálavě najdeme řadu historických památek. Pro mnoho lidí je Pálava spojená hlavně s vinařstvím. Vína z Pálavy jsou známá svou kvalitou a získala ocenění po celém světě. Stejnojmenná odrůda vinné révy vznikla křížením odrůd Trump červený a Müller Turka teprve ve 20. století. Pálava je známá také svými sladkými víny, která se hodí k dezertům. Krajina nabízí i celou řadu naučných stezek.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají