Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Sedm let hrál ragby ve Francii, teď chce uspět na bobech. ,První jízda byla něco šíleného,‘ říká Bureš

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Sedm let hrál ragby ve Francii, teď chce uspět na bobech. ,První jízda byla něco šíleného,‘ říká Bureš
Bobista David Bureš a moderátor Vavřinec Hradilek

Radiožurnál Sport

U moderátora Vavřince Hradilka se ve studiu Radiožurnálu Sport objevil bývalý ragbista David Bureš, který radikálně svůj sportovní život a před letošní zimní sezonou se přidal k bobistům. V pořadu Na férovku popsal jakou funkci ve čtyřbobu zastává. Co v rugby nezažil a je pro něj v bobu nového? To vše se dozvíte v rozhovoru, užijte si ho celý.
Vavřinec Hradilek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké čtvrteční dopoledne na Radiožurnálu. Sport. Tady je Vávra Hradilek a se mnou na férovku další host. Dnes si budeme povídat jen s jedním sportovci, ale zaručeně nám poví o dvou nebo i dokonce více různých sportech. Bývalý ragbista David Bureš se totiž minulý rok přesunul z hřišť doleva ledového koryta a doplnil tak naši nejlepší posádku čtyřbobu. A s ním se chce dostat i na olympiádu. To je tedy David Bureš, můj dnešní host. Ahoj. Davide, zdravím. Tak začneme asi tím aktuálně nejzajímavějším. Ty jsi před letošní zimní sezonou radikálně změnil svůj sportovní život. Z Francie, kde si šest let hrál ragby, tak si se přesunu do elitního českého čtyřbobu prošel s tak konkurzem. Já už mě zaujalo a pilot Dominik Dvořák si tě vzal hned za sebe. Tak jak jak ses k tomu vůbec dostal? A konkurzní tak jako spíš jisté jako filmová záležitost. Ale dost.

  • Písek, tak jim návody dělali právě kluci otevření nápady pro kohokoliv, kdo chtěl se to tady tento sport zkusit. A já už jsem na tím přemýšlel hodně dlouho. Muž se měla v hlavě poslední asi dva roky právě přes našeho trenéra kondičního a Jána Kociána, který mě zároveň i trénoval v českým národním týmu do 18 let, takže o tom vždycky strašně vyprávěl, říkal historky. Já jsem si říkal no tak až mi přestane. Ragby má více, kdybyste přišel zkusit. A shodou okolností mi skončila smlouva a asi 14 dní nato byl právě tyto nábory, tak jsem přišel a zkusil jsem to. Ještě než se dostaneme k náboru, tak jaká historka tě třeba zaujala nejvíc od tvého koně čeká nejvíc?

  • Asi když si, když mu kluci nastoupili právě do bobu a říkal, že jsem musel z druhé pozice přeplazit až dozadu na brzdu ho zabrzdit. A ta nám pak týkala právě náš pilot Dominik, že se mu stalo úplně to stejný. Vlastně z pozice pilota musel přelézt, až úplně přestali ten bob dozadu a sám si to ještě odbrzdit. Sedět.

Více z pořadu