Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Kdy začít s otužováním? „Nejlépe dnes," radí předseda klubu otužilců Prokop, ale doporučuje prohlídku

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Kdy začít s otužováním? „Nejlépe dnes," radí předseda klubu otužilců Prokop, ale doporučuje prohlídku
Předseda klubu otužilců Tomáš Prokop a moderátor Vavřinec Hradilek

Radiožurnál Sport

Předseda klubu otužilců Tomáš Prokop si v pořadu Na férovku povídal s moderátorem Vavřincem Hradilkem. Povídali si nejen o 76. ročníku memoriálu Alfréda Nikodéma, amatérském otužování, ale i o ledovém muži Wimu Hofovi. Proč se lidé během covidu pustili zrovna do otužování? Je nová záliba už hodně komerční? Užijte si celý rozhovor.
Vavřinec Hradilek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásný předvánoční čtvrtek na Radiožurnálu sport. Tady je Vávra Hradilek a na férovku si se mnou dnes přišel povídat Tomáš Prokop, který je předsedou prvního plaveckého klubu otužilců a hlavní organizátor tradičního memoriálu Alfréda Nikodéma, což je nejprestižnějším a také nejstarší soutěž otužilců u nás. Pořádá se již tradičně na druhý svátek vánoční ve Vltavě před Národním divadlem. Tomáši, vítej u nás. Ahoj Vávro.

  • Tak již za pár dní se vlastně uskuteční ještě 76. ročník zmiňovaného závodů. Tak kolik vás letos bude?

  • To bych taky rád věděl před COVIDem. A doba byla taková jako startovací, že jsme, já to pořád tam asi 20 let a vlastně každým rokem bylo víc a víc lidí. A zastavil jsem se před COVIDem na čísle asi 460 něco. Takže už jsem říkal tehdy pětistovku. Pak to ten COVID srazil, ale nezastavil, protože jsem byl jedna z mála sportovních ani ne disciplíny se byli tehdy jediný podnik, který se v tu dobu i otužilci jejich, co se týče otužilcích, jaksi konal, takže jsme tradici udrželi, ale šli jsme někam ke třem stovkám a oni už to bylo zase zpátky na vzestup ten trendu. Tak ono to je, ne, snad byli 400 nebo 500, ale bude nás dost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu