Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Alpský lyžař Kryštof Krýzl: Příprava na sezonu nebyla ideální, ale vše směřuji na mistrovství světa do Francie

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Alpský lyžař Kryštof Krýzl: Příprava na sezonu nebyla ideální, ale vše směřuji na mistrovství světa do Francie
Kryštof Krýzl

Radiožurnál Sport

Ve studiu Radiožurnálu Sport si v pořadu Na férovku povídají moderátor Vavřinec Hradilek a alpský lyžař Kryštof Krýzl. Jak se před nadcházející sezonou zimních sportů cítí borec, který má za sebou už přes dvě stě startů ve Světových pohárech a čtyři účasti pod olympijskými kruhy. Jak vzpomíná na začátky, kdy se učil lyžovat na pražské Ladronce? Myslí si, že bude jeho nástupcem Honza Zabystřan? Užijte si celý rozhovor se stálicí českého alpského lyžování.
Vavřinec Hradilek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ne a příjemný poslech mého povídání s dalším hostem pořadu na férovku vám od mikrofonu Radiožurnálu sportuje Vávra Hradilek. Mým dnešním hostem bude český lyžař, který má za sebou už přes 200 startů ve světovém poháru a účast na čtyřech olympijských hrách. Učil se lyžovat na pražské Ladronce, ale dotáhl to na nejslavnější závodník obce. To je šestatřicetiletý reprezentant Kryštof Krýzl. Kryštofe, ahoj, vítej u nás.

  • Stále stravy. Tak já nejprve musím říct, že jsem byl poměrně překvapen, že ses v tuto dobu tady dokázal zastavit u nás v Radiožurnálu na rozhovor, že sezona se rozběhla, tak to nás moc nás to těší a je to teda vážená návštěva. Tak vlastně svěťák se rozjel se lednu. Ty jsi nastartoval. Kdy se zapojíš do závodního kolotoče? Tak já bych se měl zapojit.

  • Začátkem prosince. Vlastně ne. Nejdřív tam bude taková generálka pro mě evropský pohár, který teda jako když se tam jel před dvěma roky, tak to byl asi jeden z nejtěžších závodů vůbec se sem jako kdy absolvoval. A pak vlastně nějakých 10 dní nato světě jak ve Francii ve Val-d'Isere, takové docela moje oblíbené kopec, tak tam tam bych do toho měl vlítnout nám.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu