Jak to vidí...

Vědec Koblížek k nenávistným projevům: Brát vážně svobodu slova znamená také brát vážně její hranice

Jak to vidí...

Vědec Koblížek k nenávistným projevům: Brát vážně svobodu slova znamená také brát vážně její hranice
Dezinformace (ilustrační foto)

Dvojka

Společenský prostor je stále častěji doprovázený debatou o svobodě slova a jejím omezování. Jak k problematice přistupuje Česká republika a co vlastně můžeme považovat za nenávistný projev, vysvětlí dnešní host pořadu Jak to vidí… Tomáš Koblížek, badatel Filozofického ústavu Akademie věd. Vysvětlí také, jaký je rozdíl mezi misinformací a dezinformací, a zmíní, proč považuje „mainstream“ za výrazné slovo letošního roku.
Tomáš Koblížek, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příjemný den přeje Zita Senková. Jsem ráda, že jste si vyladili pořad. Jak to vidí. O své názory se s námi v příštích minutách podělí Tomáš Koblížek, vědecký pracovník v oddělení analytické filozofie na filozofickém ústavu Akademie věd ČR. Buďte vítán. Dobrý den.

  • Dobrý den. Díky za pozvání. Jaká je naše tematická nabídka? V hlavní roli bude samozřejmě slovo jako zbraň, ale i jako lék. Nenávistné projevy, nárůst antisemitismu a to, jak se k tomu stavíme v Evropě či ve Spojených státech. Přeji nerušený poslech.

  • Ve Spojených státech roste kritika vedení tří prestižních univerzit a volání po rezignacích vedení ředitelky Harvardu Massachusetts, toho technologického institutu MIT a pensylvánské univerzity totiž během slyšení v kongresu jednoznačně neodsoudil i antisemitské chování části studentů svých škol. Co si o tom myslíte, pane koblížků? A těchto kauzách. No.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají