Jak to vidí...

Politolog Kubáček: Napnelismus ve slovenské společnosti bude trvat. Klíčem k uklidnění jsou dva prezidenti a církve

Jak to vidí...

Politolog Kubáček: Napnelismus ve slovenské společnosti bude trvat. Klíčem k uklidnění jsou dva prezidenti a církve
Peter Pellegrini a Zuzana Čaputová přicházejí na společnou tiskovou konferenci po útoku na Roberta Fica

Dvojka

Myšlenka uspořádat kulatý stůl se zástupci všech politických parlamentních stran k uklidnění situace po atentátu na premiéra Roberta Fica byla na Slovensku zatím odsunuta. Podle Petra Pellegriniho na to ještě nedozrál čas, protože politici nejsou schopni základní sebereflexe. Co by Slovensku pomohlo dostat se ze složité situace? Jak deeskalovat napětí v politice a kde je hranice obviňování a nálepkování politických oponentů? Zita Senková se zeptala politologa Jana Kubáčka.
Jan Kubáček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slovenský prezident.

  • A Zuzana Čaputová a její nástupce zvolený prezident Peter Pellegrini se ve čtvrtek shodli na myšlence uspořádat kulatý stůl se zástupci všech politických parlamentních stran. Petr Pellegrini však včera otočil. Řekl, že na jednání stran k uklidnění situace po atentátu na premiéra Roberta Fica patrně ještě nedozrál čas a podle něj někteří politici nejsou schopni základní sebereflexe. Pane Kubáčku, kdy je nebo bude? Přijde ten správný čas na Slovensko, aby si všichni politici zasedli?

  • Za jeden společný stůl. Já se obávám, že to bude chvíli trvat. Já to přibyl.

Více z pořadu