Jak to vidí...

Na jaká úskalí stáří bychom měli být připraveni, prozradí Denisa Ratajová z organizace Sue Ryder

Jak to vidí...

Na jaká úskalí stáří bychom měli být připraveni, prozradí Denisa Ratajová z organizace Sue Ryder
Kniha, ruce, žena (ilustrační foto)

Dvojka

Co zjistil průzkum mezi neformálními pečujícími? Co společně prožívaný čas přináší pečujícímu i opečovávanému? Jak opečovávanému sdělit, že nám docházejí síly? Kde najdou lidé, kteří pečují o své blízké, radu nebo pomoc? Obejde se stát bez neziskových organizací, které se zaměřují na péči o seniory?
sestra Angelika

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka. Jak to vidí host?

  • Tři Angeliky. Příjemné nedělní ráno, milí posluchači. Na to dnešní jsem si k mikrofonu pozvala paní Mgr. Denisu Ratajovou, vedoucí týmu komunikace v neziskové organizaci. Jsem Rader. Dobré ráno. Dobré ráno. Organizace Sue Ryder a pomáhá seniorům a jejich blízkým ve chvíli, kdy jim stáří začne přinášet starosti. Já jsem se na vašem webu dočetla, že stále neumíme mluvit o úskalí ve stáří. Jaká ta úskalí jsou a o kterých bychom měli vědět a být na ně připraveni.

  • To je velmi náročná otázka, protože těch úskalí je opravdu hodně a netýkají se jen seniorů, týkají se i jejich blízkých a všech, kteří se nejeli obklopují. Ale co je potřeba si říct a možná se k tomu pak dostaneme ještě podrobněji na začátku, že je dobré přemýšlet nad tím, když se blížíme k seniorskému věku, jakým způsobem bychom si stáří představovali a zkusit se trošku připravit na to, co nás čeká. Samozřejmě to nejde úplně, protože nikdy nevíte, co se vám může stát po zdravotní stránce, a to často tolik neovlivníte. Takže tam doporučuji prevenci, přípravu a snahu o tom mluvit i se svými blízkými. Jak si své stáří představujete? Co je pro vás přijatelné, myslitelné a kde byste třeba nechtěli nikdy být?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají