Jak to vidí...

Jan Kubáček: Pánové, a teď odkryjte karty. Druhé kolo vyhraje ten, kdo se bude ostřeji bít za voliče

Jak to vidí...

Jan Kubáček: Pánové, a teď odkryjte karty. Druhé kolo vyhraje ten, kdo se bude ostřeji bít za voliče
Finalisté prezidentské volby Andrej Babiš a Petr Pavel

Dvojka

Češi o víkendu rozhodli o tom, kdo postoupí do druhého kola prezidentské volby. Co ukazuje rozložení podpory Petra Pavla a Andreje Babiše? Kde mohou finalisté načerpat nový volební potenciál? Jak se změní taktika a dynamika ve volebním mezičase? A rozhodne minulost? Politolog Jan Kubáček v audiozáznamu ještě vysvětlí, co stojí za debaklem Danuše Nerudové, i to, jaký vzkaz poslali voliči straně SPD. Poslechněte si podrobnou volební analýzu.
Jan Kubáček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Českým prezidentem bude Petr Pavel nebo Andrej Babiš. Pane Kubáčku, jaký máte celkový dojem z toho prvního kola zvýší?

  • Tak promluvila do toho hodně už tak.

  • K volbám. Zjednodušeně, kdybych měl říci, tak volili se kováři a Nekovařík chci na to doplatila Danuše Nerudová. Na to doplatil Pavel Fischer, na to doplatil Jaroslav Bašta. Zase tom druhém. O lidském proudu. Mám obrovskou radost z volební účasti. Nejen proto, že jsem si tipl, že taková dle bude. Tak to víte, že mě to potěšilo ji vnitřně, ale občansky, prostě, ať vyhraje, teď řekne, může říct Petr nebo Pavel, ale ať vyhraje Petr nebo Andrej, tak v podstatě má na své straně opravdu silný mandát, velmi reprezentativní číslo podpory obecně prezidentským volbám. Ale taky mimochodem velký závazek. Já to vnímám jako vzkaz voličům. Prezidentská volba je pro nás důležitá. S velkou pravděpodobností s námi počítejte i v druhém kole.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají