Jak to vidí...

Gerontoložka: Pokud naše populace zestárne úspěšně a zůstane aktivní, problém to nebude. Péči o zdraví ale podceňujeme

Jak to vidí...

Gerontoložka: Pokud naše populace zestárne úspěšně a zůstane aktivní, problém to nebude. Péči o zdraví ale podceňujeme
Senior, senioři, důchodce, důchodci (ilustrační foto)

Dvojka

Populace stárne a je jasné, že se lékaři téměř všech oborů budou během své praxe stále častěji setkávat s geriatrickými pacienty. Jaká je budoucnost geriatrické péče? Jaké jsou parametry zdravého dožití a proč v této oblasti za ostatními vyspělými státy pokulháváme? „Bohužel jsme rozmazlení. Klademe důraz na zdravotnictví a prevenci a péči o zdraví zanedbáváme,“ odpovídá gerontoložka Iva Holmerová. Co dělat lépe? A jaký vliv na zdraví má změna klimatu?
Iva Holmerová, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Jste ve společnosti ČRo a pořadu. Jak to vidí. Prostor pro své názory v něm dostane Iva Holmerová, ředitelka Gerontologického centra a vedoucí Centra pro studium dlouhověkosti při fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Paní docentko, buďte vítána. Dobrý den.

  • Děkuji za pozvání. Dobrý den. Věnovat se budeme zejména vlivu klimatu na zdraví a budoucnosti geriatrické péče. Zita Senková přeje nerušený.

  • Poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají