Jak to bylo doopravdy

Beneš byl slabý člověk, ale myslel si, že je Goliáš, uvažuje politolog Pithart

Jak to bylo doopravdy

Beneš byl slabý člověk, ale myslel si, že je Goliáš, uvažuje politolog Pithart
Edvard Beneš

Plus

Jen dva paragrafy má zákon přijatý v roce 2004 – říká se mu Lex Beneš –, ve kterých se píše, že se Edvard Beneš zasloužil o stát. Navrhli ho dva poslanci sociální demokracie: Radko Martínek a Karel Šplíchal a poslankyně KSČM Jitka Gruntová. Vzápětí se objevila ve veřejném prostoru polemika, jestli byl Lex Beneš správným krokem.
Ivana Chmel Denčevová

Účinkují: bývalý politik, právník věnující se politologii a historii Petr Pithart
Hrají: Oldřich Kaiser, Václav Neužil, Ivan Řezáč, Martin Myšička
Připravila: Ivana Chmel Denčevová
Režie: Michal Bureš

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Větší kolona na D1 před Brnem a nehoda na silnici 35 na Valašsku. Na dálnici D1 na příjezdu do Brna ve směru z Vyškova popojíždí už jen krátká kolona. Pomalu jedou hlavně kamiony v pravém pruhu. Osobním autem pojedete od sjezdu na Slavkov, tedy s km 210 do omezení v Brně nejvýše 15 minut. Na silnici 35 ve směru z Rožnova pod Radhoštěm ke slovenským hranicím dejte velký pozor na příjezdu do Prostřední Bečvy. Osobní vozidlo se tady srazilo s motorkářem. Na místě záchranáři a policie, která řídí kyvadlový provoz silnice mezi Plzní a Rožmitálem. Silnice 19 zůstává mezi Hořehledy a Borovnem obousměrně uzavřená. Vyšetřují tady havárii kamionu, který se převrátil a zablokoval oba pruhy. Objízdná trasa vede přes Nové Mitrovice a na silnici 14 z Ústí nad orlicí do Rychnova nad Kněžnou tak velice opatrně. Na výjezdu z obce České Libchavy. Srazily se tady dva nákladní automobily. Projet a ta kyvadlově jedním pruhem a v obou směrech se zdržíte v kratší koloně. Další Zelená vlna nejpozději za 30 minut.

  • Linku 800 553 550.

  • Zítra bude jasno až polojasno, místy přechodně až oblačno. Teploty 20 až 29 stupňů. Tolik zprávy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu