Interview Plus

Zpravodaj na Ukrajině Dorazín: Rusko nemá na strategický zvrat sílu. Bude tak dál teroristickými útoky ohrožovat civilisty

Interview Plus

Zpravodaj na Ukrajině Dorazín: Rusko nemá na strategický zvrat sílu. Bude tak dál teroristickými útoky ohrožovat civilisty
Práce záchranných složek potom, co obytný dům v ukrajinském Dnipru zasáhla ruská raketa

Plus

Počet civilních obětí války na Ukrajině podle OSN překročil sedm tisíc, mezi nimi i více než 40 obětí raketového útoku na obytný dům ve městě Dnipro. „Celé město tím žije, je to nejhorší útok na Dnipro od začátku války, někde v těch troskách je ještě dalších 35 lidí,“ přibližuje zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín, který ve městě pobývá.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podle OSN překročil počet civilních obětí války na Ukrajině 7000. Dalších více než 11000 civilistů bylo zraněno. OSN tradičně uvádí velmi konzervativní údaje, jiné zdroje odhadují počty obětí někdy i výrazně vyšší. Prokazatelně se do této tragické statistiky zapsalo i více než 40 lidí, kteří zahynuli v obytném domě ve městě Dnipro. Prezident Volodymyr Zelenskyj označil tento útok za ruský válečný zločin. Jaký dopad na ukrajinskou společnost má rostoucí počet civilních obětí? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Dnešní Interview je zpravodaj ČRo na Ukrajině Martin Dorazín. Dobrý den. Dobrý den. Podle posledních agenturních zpráv vzrostl počet obětí v Dnipru na 44. Posunulo se někam vyšetřování toho, co přesně se v nich zůstalo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají